27.04.2024, Sestdiena

Latvijas tūrisma izstāde BALTTOUR šogad būs krietni plašāka

"Tūrisma izstāde „Balttour” notiks jau 21. reizi, stagnācijas nav, tā turpina attīstīties" - .

šādu atziņu 27. janvārī preses konferencē, par kuru īsu atreferējumu pārpublicējam no www.tava.gov.lv,  pauda Latvijas tūrisma aģentu un operatoru asociācijas (ALTA) prezidente Kitija Gitendorfa. Pēc ALTA prezidentes vārdiem, pirms trim gadiem uzņemtais kurss no izstādes pārtapt par īstu gadatirgu, kur var izdevīgi nopirkt ceļojumu, ir attaisnojies un iedzīvojas ne tikai hallē „Atklāj pasauli!”, bet arī hallē „Apceļo Latviju!”. Kitija Gitendorfa, augstu novērtējot līdzšinējo „Balttour” darbu, atzina, ka nav tālu tas brīdis, kad nozares izstāde iegūs nozīmību ne tikai Baltijas mērogā, bet arī Ziemeļeiropā.

Izstādes „Balttour 2014” projekta vadītājs Dainis Bricis sniedza konkrētu informāciju par šā gada iecerēm, bet arī viņa sacītais bija uz optimistiskas nots. Proti, šogad gaidāms rekordliels dalībnieku skaits - vairāk nekā 700 firmu vai 4500 tūrisma profesionāļu. Dainis Bricis minēja, ka šoreiz klāt nākušas vairākas jaunas valstis, piemēram, Lielbritānija un Portugāle, bet tāda valsts kā Gruzija pēc vairāku gadu nepiedalīšanās atkal ir atgriezusies. Šai reizē dažas valstis startēšot ar ļoti lieliem stendiem, piemēram, Krievija, Turcija un Uzbekistāna, no kuras uz izstādi gaidāms ierodamies pat tālās valsts nozares ministrs. Lēstais kopējais apmeklētāju skaits varētu pārsniegt 30 tūkstošus.

Skarot jautājumu par Latvijas pašas piedalīšanos izstādē, Daiņa Briča runu pārtrauca trokšņaini budēļi, sak, izstāde būs meteņu laikā un tad bez latviskām izdarībām nevar iztikt. Zem budēļu maskām, protams, slēpās Etnogrāfiskā brīvdabas muzeja pārstāvji, un arī izstādē gan viņi, gan Latvijas novadi kopumā solās būt uzdevumu augstumos. Ne velti Rīgas tūrisma attīstības biroja valdes locekle Vita Jermoloviča skaidri un gaiši izteica aicinājumu Latvijas iedzīvotājiem būt īstiem patriotiem un šogad atvaļinājumu pavadīt Latvijā. Rīga ir Eiropas kultūras galvaspilsēta ar neparasti bagātu programmu, ir īstais brīdis izbaudīt dabu, kultūru, arī mūsu pavāru izcilo amatprasmi tepat, mūsu valstī – viņa argumentēja savu pārliecību.

Latvijas halle, tāpat kā pirms gada, būs iekārtota pēc novadu principa ar nu jau ierasto saukli „Atklāj Latviju no jauna!”. Interesants jaunums šogad būs iespēja novadus nogaršot. Pēc konditorejas „Kūkotava” ražošanas vadītājas Maijas Kaires vārdiem, paredzētas divas atklātās virtuves, kur mūsu lieliskie šefpavāri iepazīstinās ar latviešu virtuvi – ņemtu no senčiem, bet pietuvinātu mūsdienām.

Pozitīvu vēsti nesa arī nacionālās lidsabiedrības „airBaltic” korporatīvo komunikāciju viceprezidents Jānis Vanags, kas apgalvoja – aviokompānija lidmašīnu biļetes piedāvās par 20 % lētāk un cels priekšā jaunus maršrutus uz Gēteborgu un Palmu del Maljorku.

Tūrisma attīstības valsts aģentūras (TAVA) direktors Armands Slokenbergs, atbildot uz žurnālistu jautājumiem, uzsvēra, ka Latvijas tūrisma nozarē izaugsme pērn ir stabilizējusies. Gan Rīgā, gan ārpus tās tūristi uzturējušies nedaudz ilgāk, kā arī mazliet auguši tūrisma nozares ieņēmumi.

"Arī šis gads gaidāms pozitīvs, ko veicinās gan Latvijas pievienošanās eiro zonai, gan arī tūristu pieplūdumu veicinās Rīgas kā kultūras galvaspilsētas tituls, kas jau ir devis publicitāti starptautiskajos medijos," atzina Armands Slokenbergs, arī no savas puses iezīmējot vēlīgo fonu, uz kāda šogad tuvojamies izstādei „Balttour”.

Par darba laiku un cenām informācija šeit.