29.09.2020, Otrdiena
Aktualitātes Pārgaujas novadā
  • Ar Pārgaujas novada domes 2019. gada 30.maija lēmumu (protokols nr.5, 10.§) tika nolemts nodot atsavināšanai nekustamo īpašumu “Rozulas skola”
    ...
  • Uzņēmējiem pieejama preču zīme – “Radīts Pārgaujas novadā”
    Jau 2017. gada nogalē tika izstrādāts dizains preču zīmei “Radīts Pārgaujas novadā”, kura nu tiek piedāvāta Pārgaujas novada uzņēmējiem ...
Pārgaujas novada karte
Apmeklējumi šodien:
1122, pašlaik vēro: 22.

» Maršruti

Autotūrisma maršruts ,,Ceļo dažādajā Pārgaujas novadā!"
Piedāvājums Pārgaujas novadā un GNP teritorijā ir izstrādāts vienas dienas auto tūrisma maršruts, kurā ir iekļauti 12 dažādi apskates objekti. Maršrutā iekļautie objekti ir: medību un sporta atpūtas laukums ,,Mārkulīči”, Lielstraupes pils un baznīca, strausu audzētava ,,Jaunklētnieki”, Vējiņu pazemes ezeri, Straupes pienotava, radošā darbnīca ,,Ezeriņi”, Ungurmuiža, ,,Jaunrūjas” – Gunas un Jāņa Rukšānu stādu audzētava, kempings ,,Apaļkalns”, Sarkanās klintis, Kvēpenes ozols un pilskalns, Rūsiņa kalns. Šie objekti ir īpaši atlasīti un ievietoti kartē, tā lai tie būtu dažādi, nozīmīgi un iepazīstinātu ceļotāju ar Pārgaujas novadu. Objekta aprakstam ir pievienota kontaktinformācija objekta mājas lapas adrese, ja tāda ir. Dažos objektos ir jāievēro īpaši drošības pasākumi, tas arī minēts.
Apraksts Lai maršruts būtu atraktīvs, katrā apskates objektā ir jāveic kāds uzdevums. Ieteicamais maršruta veikšanas laiks ir no maija līdz septembrim. Maršruta sākums 9:00, ierašanās pēdējā apskates objektā 19:00. Kopējais maršruta garums 52.5 km.
Skatīt vairāk
Kājāmgājēju maršruts 15km "Kvēpenes dabas valdzinājums"
Adrese Raiskuma pagasts, Raiskums
Piedāvājums Ja esi dabas mīļotājs un patīk aktīva atpūta, šis maršruts ir domāts Tev! Tas ļaus izbaudīt dabas harmoniju putnu dziesmās un koku šalkoņā, sajust meža elpu katrā Tevis spertajā solī, aicinot sev līdz. Ļaujies meža burvībai.
Apraksts Maršruta garums - 15 km Maršruta sākuma un beigu punkts - Kempings "Apaļkalns" Maršruta veikšanai nepieciešamais laiks - aptuveni 6,5 stundas. Ceļa segums - 12 km meža ceļš, 2 km asfalts, 1 km grants ceļš. Maršruta veikšanai ieteicamais laiks - no aprīļa līdz oktobrim.
Brīdinājumi Meža ceļi lietainā laikā atsevišķos posmos var būt grūtāk pārvarami, sausā laikā atsevišķi posmi var būt ļoti smilšaini.
Skatīt vairāk
Braslas upe - laivotājiem, makšķerniekiem, kājāmgājējiem
Piedāvājums Izbaudiet ceļojumu pa vienu no skaistākajām Latvijas nelielajām upēm - Braslu! Brasla pārsteigs ar mežonīgo, neskarto dabu un krāšņajiem smilšakmens atsegumiem.
Apraksts Braslas upes garums ir 68 kilometri, no tiem laivojami ir 40 kilometri. Šeit atradīsiet karti, kas sīkāk ataino katru no četriem upes posmiem. Katrā posmā upē ir šķēršļi, ko pārvarēt, krastos - objekti, ko apskatīt. Ir ēdināšanas un naktsmāju piedāvājumi. Bukletā atradīsiet arī kontakttālruņus laivu iznomātājiem. Lai labu piedzīvojumu pilns ir ceļojums!
Skatīt vairāk
Pārgājiens:Sveķupes un Lenčupes konjons jeb Dabas terapija
Apraksts Biedrība "Livonensis" ir sagatavojusi vairākas interesantas pārgājienu programmas Pārgaujas novadā. Tā piedāvā gida pavadībā izzināt vēsturiskus notikumus un likumsakarības, kā arī atklāt tepat mums blakus esošās dabas mežonīgo skaistumu.
Skatīt vairāk
Pārgājiens:Pa Indriķa hronikas pēdām jeb vēsturisko Imeru meklējot
Apraksts Biedrība "Livonensis" ir sagatavojusi vairākas interesantas pārgājienu programmas Pārgaujas novadā. Tā piedāvā gida pavadībā izzināt vēsturiskus notikumus un likumsakarības, kā arī atklāt tepat mums blakus esošās dabas mežonīgo skaistumu.
Skatīt vairāk
© 2013 Pārgaujas novada pašvaldība.
Izstrādāts: 101.lv