24.06.2024, Pirmdiena
Aktualitātes Pārgaujas apvienībā
  • SAZINIES AR PAŠVALDĪBU!
    Jautājumus Cēsu novada pašvaldībai varat iesūtīt rakstot uz e-pastu vestule@cesis.lv Atbilde uz jautājumiem tiks sagatavota un nosūtīta uz jūsu norādīto e-pastu!
Karte
Apmeklējumi šodien:
1, pašlaik vēro: 2.

» Apskates objekti » Kultūrvēstures objekti

Ungurmuiža
Adrese Raiskuma pagasts
Telefons 29171764
E-pasts info@ungurmuiza.lv
Internetā www.ungurmuiza.lv
Piedāvājums • Ungurmuižas kungu mājas apskati ar gida pakalpojumiem latviešu un svešvalodā. • Telpas semināriem • Telpas svinībām • 8 divvietīgas istabas nakšņošanai viesu mājā • Maltītes tūristu grupām • Tējas pēcpusdienas svētdienās
Cena Pieaugušajiem - EUR 3.00, pensionāriem - EUR 2.00, skolēniem - EUR 2.00. Gids: EUR 25.00 latviešu val.;EUR 35.00 svešvalodā
Darba laiks Darba laiks: no 10:00-18:00 - katru dienu, izņemot pirmdienas.
Apraksts Ungurmuiža ir harmonisks 18. gadsimta koka ēku ansamblis, milzu ozolu ieskauts, tas ieņem nozīmīgu vietu Latvijas kultūras pieminekļu mantojumu vidū. To 1732. gadā cēlis barons fon Kampenhauzens kā savas dzimtas māju, un šobrīd Latvijā nav saglabājušās līdzīgas baroka koka celtnes, kuru iekštelpas ir tik bagātīgi izgreznotas ar sienu gleznojumiem. Veikti restaurācijas darbi, lai Ungurmuiža atdzimtu par muzeju un viesu māju- sabiedrisku centru. Mūsdienu ērtībām piemērota, tā būs kā radīta Jūsu atpūtai, svinībām un semināriem. Varēsiet baudīt muižas īpašo gaisotni, pastaigājoties pa parku zem milzu ozoliem vai dzerot tēju krāšņajā tējas paviljonā.
Atrašanās kartē Apskatīt
Auciema muižas ansamblis
Adrese Raiskuma pagasts, Auciems
Telefons 26620422
E-pasts turisms@pargaujasnovads.lv
Apraksts Muižas komplekss izvietojies pie Auciema ezera. Kungu māja celta 19. gs., pārbūvēta 19. un 20. gs. mijā. Īpatnēja laukakmeņu mūra klēts, uzcelta 1851. gadā. Tās vaļējo klēts priekšu rotājušas kungu mājai līdzīgas koka kolonnas.Parkā veidotas garas alejas, koku grupu stādījumi. Parku caurvij neliela upīte, kuru šķērso vairāki velvēti akmens tiltiņi.
Atrašanās kartē Apskatīt
Lielstraupes pilsbaznīcas komplekss
Adrese Straupes pagasts, Straupe
Telefons 26411827 (Straupes ev.-lut. baznīca)
Apraksts Lielstraupes pils celta 13. gs. beigās romāņu stilā reizē ar baznīcu, bet šodienas izskatu tā iegūst 18. gs. Pilī ar pārtraukumiem valdījusi fon Rozenu dzimta. Baznīca pils dienvidu spārnā ir bez torņa — tagadējais zvanu tornis celts 1848. g. un atrodas 100 m no baznīcas. Baznīcas logus rotā S. Vidberga un N. Cēsinieces vitrāžas.
Atrašanās kartē Apskatīt
Mazstraupes pils
Adrese Straupes pagasts
Apraksts Celta XIV gs., ar gandrīz 2 m biezām laukakmeņu sienām. Domājams, ka pils sākotnējā funkcija bija cietoksnis.
Atrašanās kartē Apskatīt
Raiskuma muiža
Adrese Raiskuma pagasts
Apraksts Muižas ansamblis celts XIX gs. otrajā pusē eklektisma stilā. Mūsdienās dzīvojamā ēka kopā ar parku veido ansambli, kur terase un lokveida kāpnes vērstas pret Raiskuma ezeru.
Atrašanās kartē Apskatīt
Rozbeķu muiža
Adrese Stalbes pagasts, Rozbeķi
Apraksts 1907.g.Rozbeķu muiža nodega un no senās varenības ir redzams tikai pussabrukušais medību namiņš muižas parkā,kā arī kapakmens Braslas upes malā,kas uzlikts kunga meitai Evai Taubei,kas noslīcinājās kopā ar staļļu puisi,jo jaunajiem mīlētājiem neļāva precēties.
Atrašanās kartē Apskatīt
Rozbeķu pilsdrupas
Adrese Stalbes pagasts, Rozbeķi
Apraksts Rozbeķu pils pirmoreiz rakstos minēta 1395.g. kā bīskapa vasaļa pils. Nopostīta poļu-zviedru kara laikā 1601.g. Saglabājušās drupās var saskatīt bijušās pils konfigurāciju - taisnstūra veida celtne ar diviem torņiem. Aizsardzības vaļņu un grāvju paliekas.
Atrašanās kartē Apskatīt
Stalbes muiža
Adrese Stalbes pagasts
Apraksts 1425.g. rakstos par Livoniju pirmoreiz minēts Stalbes vārds, kas cēlies no muižas īpašnieka Stalbitera uzvārda. Muižas īpašnieki daudzkārt mainījušies, un zīmīgi, ka lielāko daļu no viņiem, dzīvojot šajā muižā, ir piemeklējuši traģiski notikumi. Pašreiz uz muižas pamatiem slejas SIA "Stalbes Agro" ēka, bet Stalbes centra apkārtne vēl arvien saglabājusi seno plānojumu.
Atrašanās kartē Apskatīt
© 2013 Pārgaujas novada pašvaldība.
Izstrādāts: 101.lv